ନେପାଳ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ୨୦୨୦ ସୀମା ବିବାଦ ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ନେପାଳରେ ମୋଦୀ l ବ୍ରଜରାଜନଗର: ବିଜେଡିର ବ୍ରଜରାଜନଗର ଟିମ୍‌ । ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦାୟିତ୍ବ ଦେଇଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମୋ ।ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସମବାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବସିଛି ବିଜେଡିର ବୈଠକ । ଭର୍ଚୁଆଲରେ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ ଦଳର ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ବୌଦ୍ଧ: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ କେନାଲକୁ ଖସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ । ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ । ଅନୁଗୁଳ: ଟଙ୍କା ଆଗରେ ତୁଚ୍ଛ ହେଲା ସମ୍ପର୍କ । ମା’କୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା କଲା ପିଶାଚ ପୁଅ । ମାଆ ତାରାତାରିଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବର ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ, ଜଳଯାତ୍ରା ସହିତ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଯଜ୍ଞ ଟାଙ୍ଗୀ: ଚିଲିକା ଡଙ୍ଗା ବୁଡ଼ି ଘଟଣା, ଏବେ ବି ଜଣେ ନିଖୋଜ l ବଲାଙ୍ଗୀର: STF ପଞ୍ଝାରେ ହାତୀଦାନ୍ତ ତସ୍କର, ବଲାଙ୍ଗୀରରୁ ୬ ହାତୀଦାନ୍ତ ଜବତ l ନୟାଗଡ଼: ଗ୍ୟାସ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଗ୍ରସ୍ତ, ଗ୍ୟାସ ଲିକ୍ ହେବାରୁ ୟାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ l ଢେଙ୍କାନାଳ: ତାଣ୍ଡବ ରଚିଲା କାଳବୈଶାଖୀ: ଜୀବନ ନେଲା, ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ପୁଅ ସହ ଖେଳୁଥିଲେ, ଗାଧୋଇବାକୁ ସମୁଦ୍ରକୁ ଡେଇଁ ଭାସିଗଲେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ : ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ଓ ଲାଇଫ ଗାର୍ଡ଼ଙ୍କ ଉଦ୍ୟମ; ନିଖୋଜ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ବାଲେଶ୍ୱରର ୩୫ ବର୍ଷୀୟ ବଂଶୀଧର ବେହେରାକେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏମପି କୋଟାକୁ ନେଇ ବିଜେଡି-ବିଜେପି ମୁହାଁମୁହିଁ : ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ମୁନ୍ନାଖାଁ କହିଲେ କୋଟା ହଟିଗଲେ ନାମ ଲେଖାଇ ପାରିବେନି ଗରିବ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ; ବିଜେପି କହିଲା, ଏମପି କୋଟା ନାଁରେ ଫାଇଦା ମାରୁଛନ୍ତି ଧନୀଶ୍ରେଣୀରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପୁରୀ ପରିକ୍ରମା ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବିରୋଧ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବଂଚାଅ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କଲା ବିଜେପି; ହାସ ଟ୍ୟାଗ ସେଭ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଲେଖି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଟ୍ରେଣ୍ଡ କରାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ : ଭୁବନେଶ୍ୱର ଲିଙ୍ଗିପୁର ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟ ଘଟଣାର ବାଂଲାଦେଶ ଲିଙ୍କ୍ : ବାଙ୍ଗଲୋରରୁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗରେ ୨ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ; ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଓ ଗୋଆରେ ସମାନ ଧରଣର ଲୁଟ କରିଥିଲେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ସୁନ୍ଦରଗଡ : ହାଇସ୍କୁଲ ଦଶମ ଛାତ୍ରୀ ମୃତ୍ୟୁ : ଭୟରେ ହଷ୍ଟେଲ ଛାଡିଲେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ l ରାୟଗଡ଼ା : ଝରକା ଭାଙ୍ଗି ଘରେ ପଶିଲେ ଲୁଟେରା, ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଗୋଡ଼-ହାତ ବାନ୍ଧି ନେଇଗଲେ ୨୫ ଭରି ଅଳଙ୍କାର ଓ ନଗଦ ଟଙ୍କା l ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ବନ୍ଧକ ଥିବା ୧୨ ସମିତି ସଭ୍ୟ ମୁକ୍ତ, ଭିଡିଓ ଜାରି କରି ଅଟକ ଥିବା କରିଥିଲେ ଅଭିଯୋଗ : ଏକାଡେମୀରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଓ୍ୱିଲ୍ ସ୍ମିଥ୍, ଶୃଙ୍ଖଳା କମିଟିର ନୋଟିସ୍ ପରେ ଛାଡିଲେ ପଦ|| ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍|| ଦେଶରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୨୬୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍|| ଦେଶରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୨୬୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍|| ମହଙ୍ଗା ମାଡରୁ ମିଳୁନି ମୁକ୍ତି : ଶନିବାର ପୁଣି ୮୦ ପଇସା ବଢିଲା ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ|| ଜଳୁଛି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ଜରୁରୀକାଳିନ ସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବାରବାଟୀକୁ ପୁଣି ଫେରିଲା ଟି-୨୦, ଜୁନ୍ ୯ରେ ହେବ ଭାରତ-ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମ୍ୟାଚ ପରଲୋକରେ ଡିସ୍କୋ କିଙ୍ଗ : ବଲିଉଡ ସହ ଓଡିଆରେ ବି ଗାଇଛନ୍ତି ଗୀତ କଟକକୁ ୧୬ ଶହ କୋଟିର ଭେଟି ଦେଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ: ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ସହ କଲେ ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ l ଆନ୍ଧ୍ରରେ ଓମିକ୍ରନ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ସତର୍କ ହେଲେ ଓଡିଶା ସରକାର: ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ କହିଲା, ରାଜ୍ୟର ସୀମାନ୍ତ ଜିଲ୍ଲାଗୁଡିକୁ ସଜାଗ କରାଯାଇଛି l ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଖୁବଶୀଘ୍ର ବାଜିବ ବିଗୁଲ । ଡିସେମ୍ବର ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଘୋଷଣା ହୋଇପାରେ ତାରିଖ!l ଗରିବ ମେଧାବୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ଜାତୀୟ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ମାଗଣା କୋଚିଂ l ୪ ଦିନ ହେଲା ସୁମିତଙ୍କୁ ଖୋଜି ଖୋଜି ତପସ୍ୱିନୀ ନୟାନ୍ତ ନନ୍ଦନକାନନରେ ଟୟ ଟ୍ରେନର ମଜା ନେଇପାରିବେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ : ବହୁ ବର୍ଷ ପରେ ଆଜିଠୁ ପୁଣି ଆରମ୍ଭ ହେଲା ସେବା, ୪ଟି ବଗି ଥିବା ଟ୍ରେନରେ ରହିଛି ୭୨ଟି ସିଟ୍; ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କ ପାଇଁ ବି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥାରାତି ତମାମ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ମାଲକାନଗିରି : ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି,ତାମସା ପୋଲ ଉପରେ ବନ୍ୟାଜଳ ପ୍ରବାହିତ ; ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଉପରେ ଯାତାୟତ ବାଧାପାପ୍ତ-ଆଜି ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ପଂଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ସଂରକ୍ଷଣ ଚିଠା ତାଲିକା : ଆପତି ଥିଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ କରିହେବ ଅଭିଯୋଗ, ୨୧ ସୁଦ୍ଧା ଆପତି ଅଭିଯୋଗର ଶୁଣାଣି; ୨୬ରେ ଆସିବ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ତାଲିକାଥାନାରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲେ ଚିଲିକା ବିଧାୟକ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଜଗଦେବ : ବିଜେପି ନେତାଙ୍କୁ ମାଡ ମାରି ଥିଲେ ଫେରାର, ଠିକ୍ ମାସେ ତଳେ ବାଲୁଗାଁ ଏନଏସି ଅଫିସରେ ଆବାସ ଓ ରାସନ କାର୍ଡ ବଂଟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କରିଥିଲେ ଆକ୍ରମଣରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପୂଜା ଭେଟି : ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତା ୧୧ ପ୍ରତିଶଦ ବୃଦ୍ଧି, ଜୁଲାଇରୁ ପିଛିଲା ଭାବେ ଲାଗୁ; ଅକ୍ଟୋବର ଦରମାରେ ମିଳିବ ବର୍ଦ୍ଧିତ ଭତା, ୪ଲକ୍ଷ କର୍ମଚାରୀ, ସାଢ଼େ ୩ଲକ୍ଷ ପେନସନ ଭୋଗୀ ହେବେ ଉପକୃତ ଏମାନେ ଥିଲେ ଡରାଇ ପାରେନି ବନ୍ୟା, ବାତ୍ୟା… ପ୍ରଣାମ… ବିଜେଡି ଜିତିଲା ‘ପିପିଲି’ ବାଜି । ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ରୁଦ୍ର ମହାରଥୀ ବିଜୟୀ । ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଆଶ୍ରିତ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ହରାଇଲେ ରୁଦ୍ର ମହାରଥୀପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଭବାନୀପୁର ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ମମତାଙ୍କ ବଡ଼ ବିଜୟ । ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଭୋଟରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥିଙ୍କୁ କଲେ ପରାସ୍ତ । କହିଲେ ନନ୍ଦିଗ୍ରାମରୁ ହାରିବାର ରହିଛି ଅନେକ କାରଣ ।ଶେଷ ହେଲା ଅଷ୍ଟମ ରାଉଣ୍ଡ ଗଣତି । ଦେଖନ୍ତୁ, କେଉଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ମିଳିଛି କେତେ ଭୋଟ୍?ଯେତେବଡ଼ ଲୋକଙ୍କ ହୁଅନ୍ତୁ ପଛେ କାହାକୁ ଛଡ଼ାଯିବନି । ବଲିଉଡ ଲିଙ୍କ୍ ନେଇ ଅଧିକ ଖୋଳତାଡ଼ କରିବ ଏନସିବି, କାରଣ ଏହି ଡ୍ରଗ୍ସ ରେଭ୍ ପାର୍ଟି ଦ୍ୱାରା ଯୁବବର୍ଗ ଆକର୍ଷିତ ହେଉଥିବାରୁ ହେବ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ: ଏନସିବି ମୁଖ୍ୟପିପିଲି ପାଇବ ନୂଆ ବିଧାୟକ । ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଚାଲିଛି ଭୋଟ୍ ଗଣତି । ଚତୁର୍ଥ ରାଉଣ୍ଡ ସୁଦ୍ଧା ବିଜେଡି ୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଭୋଟରେ ଆଗୁଆ । ୧୪ଟି ଟେବୁଲରେ ୨୫ ରାଉଣ୍ଡରେ ହେବ ଗଣତି । ବାତ୍ୟା ‘ଗୁଲାବ’ ପାଇଁ ୧୧ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି। ଗଂଜାମ, ଗଜପତି, କେରାପୁଟ, ରାୟଗଡ଼ା, ପୁରୀ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା, ନୟାଗଡ଼, କନ୍ଧମାଳ, କଳାହାଣ୍ଡି, ମାଲକାନଗିରି, ନବରଂଗପୁର ଜିଲ୍ଲାର ତଳିଆ ଅଂଚଳରେ ପଶିପାରେ ପାଣି। ଭାରତୀୟ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା।ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେଲା ଗଭୀର ଅବପାତ। ସମୁଦ୍ର ଭିତରେ ଘଣ୍ଟାପିଛା ୭କିମି ବେଗରେ ଗତି କରୁଛି ବାତ୍ୟା। ବାତ୍ୟା ‘ଗୁଲାବ’କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ୨୪ଟି ଟ୍ରେନ୍‌ ବାତିଲ।ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା ନେଇ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ। ବୈଠକରେ ବନ୍ୟା ସଂପର୍କିତ ସମସ୍ତ ବିଭାଗର ସଚିବ ଉପସ୍ଥିତ। ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ସୁରକ୍ଷାକୁ ପ୍ରାଥମିକା। ଏସ୍‌ଆରସିଙ୍କ ସମେତ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା।ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀରୁ ସମାଜ କରିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶ। ୧ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିବ ଅଭିଯାନ।ବରଗଡ଼ରେ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ଉତ୍ତେଜନା ଓ ପୁଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜର ହେବ ତଦନ୍ତ। ହ୍ୟୁମାନ ରାଇଟ୍‌ ଓ ପ୍ରେଟେକ୍ସନ ସେଲ ଓ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହେବ ତଦନ୍ତ। ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା ପରେ ପଶ୍ଚିମାଂଚଳ ଡିଆଇଜିଙ୍କ ସୂଚନା।

RECENT NEWS

BULLETINS