ଆରପାରିରେ ପ୍ରଖ୍ୟାତ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ନିର୍ମଳା ମିଶ୍ର । ଷାଠିଏ ଓ ସତୁରି ଦଶକରେ ସେ ଗାଇଥିଲେ ଅନେକ ଓଡ଼ିଆ ଗୀତ l ସମୁଦ୍ର ଲହଡିରେ ଧୋଇଗଲା ଘର। ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ପୋଡପେଟାର ଜୁଆରରେ ଧୋଇଗଲା ୬ଟି ଘର। ଘର ଆଗରେ ଭିଡ ନକରିବାକୁ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ ଅପିଲ୍ କଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ତଥା ଓଲିଉଡ ହିରୋ ବାବୁସାନଙ୍କ ମା’ ଅପରାଜିତା ମହାନ୍ତି ଭୁବନେଶ୍ବର: ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି ଅଭିନେତା ବାବୁସାନ୍ଭ l ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆଜି ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ରେଜଲ୍ଟ l ଆଜି ପୁଣି ଇଡିରେ ହାଜର ହେବେ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ l ଅଲିମ୍ପିଆନ ନୀରଜ ଚୋପ୍ରାଙ୍କୁ ନେଇ ବଡ଼ ଖବର : ଆହତ କାରଣରୁ ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡାରେ ନେଇପାରିବେନି ଭାଗ, ନିକଟରେ ବିଶ୍ୱ ଆର୍ଥଲେଟିକ୍ ଚାମ୍ପିଆନସିପ୍ରେ ଜାଭଲିନରେ ଜିତିଥିଲେ ରୌପ୍ୟପଂଚଦଶ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ଅଙ୍ଗରକ୍ଷୀ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ଷ୍ଟାଲିନ୍ ମହାନ୍ତି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା କଂଟାପଡ଼ା ଶଙ୍ଖୁଆ ଗାଁରେ ଘର, ୨୦୦୪ରେ ଇଣ୍ଡିଆନ ମିଲିଟାରୀ ଏକାଡେମିରୁ ପାସ୍ କରିବା ପରେ ସେନାରେ ହୋଇଥିଲେ ସାମିଲ; ପ୍ରେସିଡେନ୍ସିଆଲ ଅନରରେ ସମ୍ମୁଖ ଭାଗରେ ରହି ଦେଉଛନ୍ତି କମାଣ୍ଡଦେଶରେ ଆଜିଠୁ ୫-ଜି ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରମ ନିଲାମ୍ : ୭୨ ଗିଗାହର୍ଜ ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରମ ବ୍ଲକ ପାଇଁ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ନିଲାମ ଡାକ ରହିବ ୪ଦଶମିକ ୩ ଲକ୍ଷ କୋଟି, ହାଇସ୍ପିଡ ଇଂଟିରନେଟ କିଣିବା ଦୌଡରେ ୪ ନାମୀଦାମୀ କଂପାନୀ; ଫୋର ଜି ତୁଳନାରେ ୧୦ଗୁଣା ଅଧିକ ଗତିରେ ଚାଲିବ ୫-ଜି ଇଂଟରନେଟ୧୨ଟି ଜାଲ କମ୍ପାନୀ ଚଲାଉଥିଲେ ପାର୍ଥ ଚାଟାର୍ଜିଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠ ଅର୍ପିତା ମୁଖାର୍ଜୀ : ଫ୍ଲାଟ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ ସମୟରେ ମିଳିଲା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜ ପତ୍ର; ଓଡ଼ିଶା, ତାମିଲନାଡ଼ୁର କିଛି କଳାକାର ବି ଅର୍ପିତାଙ୍କ କଳା କାରବାରରେ ଅଛନ୍ତି ସାମିଲକୁଆଡ଼େ ଗଲେ ବାବୁସାନ : ଚେନ୍ନାଇ ଉତ୍କଳ ଦିବସ ଉତ୍ସବରେ ସାମିଲ ପରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଫେରିଲେ ‘ଦମନ’ ମୁଭିର ପୁରା ଟିମ୍, ଟିକେଟ ହୋଇଥିଲେ ବି ଆସିଲେନି ବାବୁସାନ; ଏପଟେ ଚେନ୍ନାଇରୁ ବାପା,ମାଆଙ୍କ ସହ ଫଟୋ ସେୟାର କଲେ ପ୍ରକୃତି ମିଶ୍ର, ଫ୍ୟାନ କହିଲେ ପରିବାର ପାଖକୁ ଫେରିଆସନ୍ତୁ ବାବୁସାନ୍ ଓଡିଶାର ଝିଅ ଭାରତର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି। ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ ଦେଶର ୧୫ ତମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚିତ l ରାଜ୍ୟରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବଢୁଛି କରୋନା : ୨୪ ଘଂଟା ଭିତରେ ୧୧ ଶହ ୯୬ ପଜିଟିଭ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୧୨, ଶହେ ଉପରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଓ କଟକ; ଭୁବନେଶ୍ୱରର ୩ଟି ମଲରେ ଦିଆଯାଉଛି ବୁଷ୍ଟର ଡ଼ୋଜ୍ଆଉନାହାନ୍ତି ଓଡ଼ିଆ ଟେଲି ଜଗତର ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ ରାଜେଶ୍ୱରୀ ରାୟ : ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ; ଶେଷ କୃତ୍ୟ ପୂର୍ବରୁ ସଧବା ବେଶରେ ସଜାଇଲେ ସମ୍ପର୍କୀୟବନ୍ଧାହେଲେ ଓଟିଡ଼ିସି ମ୍ୟାନେଜର ଓ ଠିକା କର୍ମଚାରୀ : ୬ ମାସ ଭିତରେ ୧୭ ଲକ୍ଷ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଆତ୍ମସାତ୍ ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ; ପ୍ରତିଦିନ ଆୟର ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ଟଙ୍କା ନିଜ ଆକାଉଂଟକୁ ନେଉଥିବା ଅଡ଼ିଟ୍ ବେଳେ ଜଣାପଡ଼ିଲା ସତକାଶୀପୁରରେ ରୂପ ବଦଳାଉଛି କଲେରା : ଝାଡାବାନ୍ତି ବ୍ୟାପିବା ପଛରେ ଇ କୋଲାଇ ଜୀବାଣୁ, ୨୭ ନମୁନା ମଧ୍ୟରୁ ୧୭ ନମୁନାରେ ମାରାତ୍ମକ ଇ କୋଲାଇ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ଚିନ୍ତାରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ; ଝାଡାରେ ଅଧିକ ରକ୍ତ ପଡି ଯାଉଛି ଜୀବନନ୍ୟାସନାଲ ହେରାଲ୍ଡ ମାମଲାରେ ଇଡ଼ିରେ ହାଜର ହେଲେ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ : ସାଙ୍ଗରେ ଅଛନ୍ତି ରହୁଲ ଓ ପ୍ରିୟଙ୍କା, ଇଡ଼ି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନକୁ ବିରୋଧ କରି ସାରା ଦେଶରେ କଂଗ୍ରେସର ବିକ୍ଷୋଭ; ବିଧାନସଭାରେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକଙ୍କ ହଟଗୋଳ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବୀ ଆଜି ବାହୁଡା, ଭାଇ ଭଉଣୀକୁ ସାଙ୍ଗରେ ଘେନି ବାହୁଡିବ କାଳିଆ l BJDର ୨୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ପାଇଁ ଆଜିଠୁ ମେଗା ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର l ବରଗଡ଼ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା; ଡକାୟତି ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଗିରଫ l ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଥିଲେ, ଏବେ ଗିରଫ କଲା ନବରଙ୍ଗପୁର ପୋଲିସ l ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ତହସିଲଦାର, ୧୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେବାବେଳେ ଧରିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ ନେପାଳ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ୨୦୨୦ ସୀମା ବିବାଦ ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ନେପାଳରେ ମୋଦୀ l ବ୍ରଜରାଜନଗର: ବିଜେଡିର ବ୍ରଜରାଜନଗର ଟିମ୍‌ । ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦାୟିତ୍ବ ଦେଇଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମୋ ।ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସମବାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବସିଛି ବିଜେଡିର ବୈଠକ । ଭର୍ଚୁଆଲରେ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ ଦଳର ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ବୌଦ୍ଧ: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ କେନାଲକୁ ଖସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ । ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ । ଅନୁଗୁଳ: ଟଙ୍କା ଆଗରେ ତୁଚ୍ଛ ହେଲା ସମ୍ପର୍କ । ମା’କୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା କଲା ପିଶାଚ ପୁଅ । ମାଆ ତାରାତାରିଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବର ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ, ଜଳଯାତ୍ରା ସହିତ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଯଜ୍ଞ ଟାଙ୍ଗୀ: ଚିଲିକା ଡଙ୍ଗା ବୁଡ଼ି ଘଟଣା, ଏବେ ବି ଜଣେ ନିଖୋଜ l ବଲାଙ୍ଗୀର: STF ପଞ୍ଝାରେ ହାତୀଦାନ୍ତ ତସ୍କର, ବଲାଙ୍ଗୀରରୁ ୬ ହାତୀଦାନ୍ତ ଜବତ l ନୟାଗଡ଼: ଗ୍ୟାସ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଗ୍ରସ୍ତ, ଗ୍ୟାସ ଲିକ୍ ହେବାରୁ ୟାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ l ଢେଙ୍କାନାଳ: ତାଣ୍ଡବ ରଚିଲା କାଳବୈଶାଖୀ: ଜୀବନ ନେଲା, ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ପୁଅ ସହ ଖେଳୁଥିଲେ, ଗାଧୋଇବାକୁ ସମୁଦ୍ରକୁ ଡେଇଁ ଭାସିଗଲେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ : ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ଓ ଲାଇଫ ଗାର୍ଡ଼ଙ୍କ ଉଦ୍ୟମ; ନିଖୋଜ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ବାଲେଶ୍ୱରର ୩୫ ବର୍ଷୀୟ ବଂଶୀଧର ବେହେରାକେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏମପି କୋଟାକୁ ନେଇ ବିଜେଡି-ବିଜେପି ମୁହାଁମୁହିଁ : ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ମୁନ୍ନାଖାଁ କହିଲେ କୋଟା ହଟିଗଲେ ନାମ ଲେଖାଇ ପାରିବେନି ଗରିବ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ; ବିଜେପି କହିଲା, ଏମପି କୋଟା ନାଁରେ ଫାଇଦା ମାରୁଛନ୍ତି ଧନୀଶ୍ରେଣୀରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପୁରୀ ପରିକ୍ରମା ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବିରୋଧ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବଂଚାଅ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କଲା ବିଜେପି; ହାସ ଟ୍ୟାଗ ସେଭ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଲେଖି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଟ୍ରେଣ୍ଡ କରାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ : ଭୁବନେଶ୍ୱର ଲିଙ୍ଗିପୁର ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟ ଘଟଣାର ବାଂଲାଦେଶ ଲିଙ୍କ୍ : ବାଙ୍ଗଲୋରରୁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗରେ ୨ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ; ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଓ ଗୋଆରେ ସମାନ ଧରଣର ଲୁଟ କରିଥିଲେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ସୁନ୍ଦରଗଡ : ହାଇସ୍କୁଲ ଦଶମ ଛାତ୍ରୀ ମୃତ୍ୟୁ : ଭୟରେ ହଷ୍ଟେଲ ଛାଡିଲେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ l ରାୟଗଡ଼ା : ଝରକା ଭାଙ୍ଗି ଘରେ ପଶିଲେ ଲୁଟେରା, ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଗୋଡ଼-ହାତ ବାନ୍ଧି ନେଇଗଲେ ୨୫ ଭରି ଅଳଙ୍କାର ଓ ନଗଦ ଟଙ୍କା l ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ବନ୍ଧକ ଥିବା ୧୨ ସମିତି ସଭ୍ୟ ମୁକ୍ତ, ଭିଡିଓ ଜାରି କରି ଅଟକ ଥିବା କରିଥିଲେ ଅଭିଯୋଗ : ଏକାଡେମୀରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଓ୍ୱିଲ୍ ସ୍ମିଥ୍, ଶୃଙ୍ଖଳା କମିଟିର ନୋଟିସ୍ ପରେ ଛାଡିଲେ ପଦ|| ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍|| ଦେଶରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୨୬୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍|| ଦେଶରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୨୬୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍|| ମହଙ୍ଗା ମାଡରୁ ମିଳୁନି ମୁକ୍ତି : ଶନିବାର ପୁଣି ୮୦ ପଇସା ବଢିଲା ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ|| ଜଳୁଛି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ଜରୁରୀକାଳିନ ସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବାରବାଟୀକୁ ପୁଣି ଫେରିଲା ଟି-୨୦, ଜୁନ୍ ୯ରେ ହେବ ଭାରତ-ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମ୍ୟାଚ ପରଲୋକରେ ଡିସ୍କୋ କିଙ୍ଗ : ବଲିଉଡ ସହ ଓଡିଆରେ ବି ଗାଇଛନ୍ତି ଗୀତ